Recept na jahodový muffin


Recept na jahodový muffin

Nakonec super snadný pokrm na jahodový muffin! Je neuvěřitelně vlhký, plný čistých jahod a dá se vyrobit za pár minut ručně nebo dokonce pomocí mixéru. Jsou jako ME-TIME ve fritéze, stačí přidat teplý šálek kávy nebo dokonce bylinkového čaje.

 

Proč je toto jídlo tak oblíbené?

Ty čisté jahody v muffinu jsou vlastně skvělá kombinace, je úžasné, že příliš nevynikají. Drobky na nich jsou zvenčí vlastně tak křupavé a uvnitř vlhké, to je vše, co v ideálním muffinu chcete.

 

Co je to vlastně Strawberry Muffin?

Ideální směs čistých jahod na světle a zároveň útulný vanilkový muffin. Jedná se o dobrý jednoduchý muffinový pokrm, který se šlehá několik minut poté, co jde přímo na sporák.

Náš tým objevil tento jahodový muffin v italské Bologni podle výběru šéfkuchaře Roberty. Náš tým, fungující z jeho ceněné transkripční misky, rychle připravil sadu těchto jednoduchých malých muffinů v jejich sladkém hliněném plášti.

Roberta pravděpodobně viděla náš tým plavat, protože dvířka kamen viděla, jak se kouzlo stalo. Pamatuji si, že jsem zvedl dlaň, jen abych dostal facku. “Tsk tsk,” řekla Roberta, “nikdy nepoužívejte sporák, když vaříte dobroty.” V opačném případě dojde ke ztrátě energie při vaření a ke ztrátě pamlsku!“ Dobrá rada.

Pokud nejste nic jiného než náš tým, budete naprosto rovní a určitě budete také u dveří sporáku a budete s nadšením sledovat, jak se nedbalé malé várky muffinů zvedají do rozmačkaných nadýchaných polštářků.

jahodové muffiny
recept na lahodný a jemný jahodový muffin

Co je potřeba?

Bakerovo potěšení! Náš tým má v tomto speciálním pokrmu jednoduché ingredience, jen se ujistěte, že máte v lednici čistá vejce, mléko, máslo a jahody! Na ostatní suroviny pouze mouku, moučkový cukr, vanilku a prášek.

Jahodové muffiny můžete snadno připravit bez prášku na vaření, pokud máte skutečně samokypřicí mouku. Použijte přesně stejné množství mouky jako běžnou mouku.

Můžete snadno přidat 1/2 lžičky hydrogenuhličitanu sodného spolu s 1/2 lžičky citronového extraktu nebo dokonce bílého octa, pokud máte pouze hladkou mouku a žádný prášek na vaření.

 

Potřebné materiály

150 g hladké mouky / všechen funkční mouka 1 vrchovatý hrnek
125 g bílého cukru 3/4 hrnku
8 g prášku na vaření 1 lžička
1 vejce
lžička esenciální vanilky, šálek mléka

25 g změklého másla
8 jahod nakrájených na malé kousky

 

Jak udělat

Začněme předehřátím sporáku na 180˚C (360˚F). (Také trochu pro-tip pochází od Roberty – pokud je vaše varná deska opravdu kvalifikovaná, snižte vlhkost směrem k 10%).
Naberte všechnu mouku, bílý cukr a prášek na vaření do malé misky. Rychle promíchejte a uprostřed nechte důlek.
150 gramů mouky / víceúčelové mouky, 125 gramů bílého cukru, 8 gramů prášku do pečiva
Dále rozbijte vejce uprostřed a přidejte vanilkový význam. Pyré jen trochu. Přidejte padesát procent mléka a znovu promíchejte, poté přidejte zbývající mléko a znovu promíchejte. Nakonec přidejte změklé máslo a promíchejte, míchejte asi minutu (nebo dokonce snižte na rychlost mixéru).
1 vejce, lžička vanilky, hrnek mléka, 25 g másla
Nyní je šance zahrnout jahody! Vše pečlivě přeložte vařečkou, aby to zůstalo husté a pěkné.
8 jahod
Důkladně po lžících nalijte směs na muffiny do pánve na smažení se zoubky do 3/4 dopředu, aby byl dobrý vysoký muffin. Odstraňte vše ze sporáku a vařte asi 25 minut nebo dokonce do krásné zlatavé barvy.